Debakl Napolija na „Maradoni“: Takav poraz u Kupu Italije Napulj nije doživeo 65 godina

Danas 20.12.2023  |  G. A.

Prvi put u svojoj istoriji, začetoj 1906, Frozinone će igrati u četvrtfinalu italijanskog fudbalskog kupa.

Proboj među osam najboljih postigao je u velikom stilu. U utakmici osmine finala šokirao je državnog prvaka Napoli s 4:0 na njegovom stadionu „Dijego Maradona“ u Napulju. Prva dva gola su pala u 65. i 70. minutu. Domaćin, kome nije pomoglo ni to što su još pre prvog pogotka u igru u drugom poluvremenu ušli Gruzin Kvarachelija i Nigerijac Osimhen, dva njegova najbolja igrača, dokrajčen je na izdisaju meča (treći pogodak iz penala). Napoli, koji je jedine dve