Крагујевчанин који је изазвао удес у том граду ухапшен при покушају бекства из Србије
Полиција је на граничном прелазу Хоргош ухапсила О.Р. (21) из Крагујевца који је раније изазвао удес у том граду када је на пешачком прелазу аутом ударио мушкарца па побегао, саопштено је данас.
Он је ухапшен при покушају да напусти Србију а осумњичен је за тешко дело против безбедности јавног саобраћаја и непружање помоћи лицу повредјеном у саобраћајној незгоди.
О.Р. је 22. децембра аутом "тојота" ударио мушкарца на обележеном пешачком прелазу у Крагујевцу а потом побегао.
Ухапшен је и сувозач А.Ц. (23) из Крагујевца, осумњичен за кривично дело помоћ учиниоцу после извршеног кривичног дела.
Пошто су побегли са места удеса, возило су сакрили поред напуштеног објекта на подручју града, где га је полиција пронашла.
Повредјени мушкарац збринут је у Универзитетском клиничком центру Крагујевац, где су му констатоване тешке телесне повреде опасне по живот.
Осумњиченима је одредјено задржавање до 48 сати и уз кривичну пријаву биће приведени Основном јавном тужилаштву у Крагујевцу.
(Бета, 25.12.2023)