Arapi su platili i dobili spektakl: Dva produžetka, osam golova i meč bez žutog kartona

Sputnik 10.01.2024

Fudbaleri Real Madrida savladali su Atletiko Madridao u polufinalu španskog Superkupa koje se igralo u Rijadu, posle dva produžetka rezultatom 5:3. Pred sam meč održan je minut ćutanja za legendarnog Franca Bekenbauera. Neverovatna situacija događala se u tim trenucima jer su stadionom odzvanjali zvižduci dok se odavala počast fudbalskom velikanu.

Fudbalski savez Španije dobio je od Arapa 30 miliona kako bi se polufinala i finale Superkupa odigrali u Rijadu i već su u prvoj utakmici dobili pravi spektakl. Ono što posebno treba istaći je da za 122 minuta fudbala nije dodeljen nijedan žuti karton. Atletiko je poveo već u šestom minutu kada je mrežu zatresao Mario Heromoso, ali je već u 20. minutu izjednačio Antonio Rudriger. Devet minuta kasnije potpuno preokret donosi Ferland Mendi koji pogađa za Realovih