Srbija pobedom završila evropsko prvenstvo: Delfini razbili Rumune i osvojili sedmo mesto na EP u Hrvatskoj!

Kurir 16.01.2024

Vaterpolisti Srbije savladali su reprezentaciju Rumunije sa 18:7 u utakmici za sedmo mesto na Evropskom prvenstvu.

Najefikasniji kod Srbije bili su Dušan Mandić i Đorđe Lazić sa po četiri gola, a pratio ih je Strahinja Rašović sa tri pogotka. Kod Rumunije bolji od ostalih bili su Valentin Vranćenau i Andrei Tepeluš sa po dva gola. Srbija je prvi deo meča završila sa vođstvom od 5:1, gde je dominirala u napadu i tako od starta stavila do znanja Rumunima da ovde nemaju šanse. Druga četvrtina je bila slična kao i prva, gde je Srbija držala kontrolu meča. Delfini su na poluvreme