Italijan ozbiljno namučio Alkaraza! Španac posle žestoke borbe izborio plasman u treće kolo!

Kurir 18.01.2024

Španski teniser Karlos Alkaraz izborio je plasman u treće kolo Australijan opena, pošto je posle tri i po sata borbe sa 3:1 (6:4, 6:7, 6:3, 7:6) u setovima savladao Italijana Lorenca Sonega.

Italijan je ozbiljno namučio Alkaraza, uzeo mu je set, uveo ga u taj-brejk u četvrtom setu, ali nije imao dovoljno snage i umeća da stigne do izjednačenja 2:2. Uspeo je Alkaraz da slomi otpor borbenog Italijana i završi posao u četiri seta. Alkaraz će u narednoj rundi, na papiru, imati daleko lakšeg protivnika. Naime, Španac će igrati protiv pobednika duela Nagal (Indija) - Šang (Kina). Kurir sport/J.M. 03:45 ĐOKOVIĆ: HOĆU DA IGRAM DO 45. KAO TOM BREJDI! Najbolji