Dunav Volej - Smederevo: Stare boljke domaćina koštale poraza (AUDIO)

RTV 29.01.2024  |  RTV (Novak Maletin)

NOVI SAD - Na premijeri drugog dela Prve lige Srbije odbojkaši Dunav Voleja u Novom Sadu izgubili su od Smedereva rezultatom 3:2 u setovima. Ovim porazom dodatno su zakomplikovali situaciju u borbi za opstanak. Pozitivno je to da će kad-tad njihov nesporni kvalitet izaći na videlo, a kada se to dogodi, bez mnogo muke ispuniće svoj primarni cilj ove sezone, a to je ostanak u prvoj ligi.

Što se toka same utakmice tiče: u prvom setu Novosađani su većim delom seta bili smušeni. Osvojili su samo 13 poena. Negde oko 10. poena drugog seta vratili su se u igru, da bi u završnici drugog seta bili bolji od protivnka i osvojili ga rezultatom 28:26. Time su stekli neophodno samopouzdanje za ravnopravnu borbu sa Smederevom do samog kraja meča. Uz dosta oscilacija i obrta sa obe strane mreže, i treći set je otišao na razliku. Presudio je blok Makarića za