Zvezda nokautirala Valensiju! Crveno-beli san o Evroligi i dalje živi

Večernje novosti 30.01.2024

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Valensiju rezultatom u 24. kolu Evrolige i, uz učinak 10-14, napravili korak ka plasmanu među deset ekipa koje će nastupiti u doigravanju. Crveno-belima za sada nedostaju još dve pobede do tog društva, a upravo toliko ih ima poraženi španski tim, ali i Olimpijakos, kao i Partizan, koji svoj meč ove runde igra u sredu u Monaku.

FOTO: M. Vukadinović Prva četvrtina je bila izuzetno tvrda uz mali broj poena, gosti su je rešili u svoju koristi sa poenom prednosti. Već u drugoj Zvezda, uz probuđenog Nemanju Nedovića, pravi skoro dvocifrenu razliku i na poluvreme odlaze sa devet poena viška. Tokom treće i četvrte deonice sva nadanja gostiju su bila rušena njihovim očajnim šutem sa distance, a prilično impresivnim košgeterskim izdanjem domaćih. Uostalom, kada neko ubaci samo tri trojke iz 22