Srebro i bronza plivaču Nikoli Ljubisavljeviću na prvenstvu Hrvatske u paraplivanju

Glas juga 01.02.2024

Reprezentativac Srbije u paraplivanju, 24-godišnji Nikola Ljubisavljević, ostvario je izuzetan uspeh na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u paraplivanju, koje je održano prošlog vikenda u Splitu.

Ljubisavljević je osvojio srebrnu i bronzanu medalju u različitim disciplinama. Njegovo srebro došlo je u trci na 100 metara delfin stilom, gde je zauzeo drugo mesto u apsolutnoj konkurenciji. Dodatno, bronzanu medalju je osvojio u trci na 50 metara prsno u apsolutnoj kategoriji. Otvoreno prvenstvo Hrvatske u paraplivanju privuklo je više od 120 takmičara iz šest zemalja: Hrvatske, Crne Gore, Austrije, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Srbije. Važno je napomenuti da