Japan potopljen serijom 7:0: Vaterpolisti Srbije savladali najlakšeg protivnika na početku Svetskog prvenstva u Dohi

Danas 05.02.2024  |  G. A.

Srbija je u Dohi krenula pobedom na 21. svetskom prvenstvu za vaterpoliste, na kojoj joj je cilj da se domogne olimpijske karte za Pariz ovog leta.

Japan je u prve dve četvrtine bio ravnopravan takmac, a potopljen je serijom 7:0 u trećoj četrvtini i do sredine poslednje – 17:10 (4:3, 4:4, 5:1, 4:2). Pri 3:3 su imali kolosalnu šansu da povedu. U protivnapadu se njihov igrač stvorio sam ispred golmana Srbije. Filipvić je odbranio vrhom glave. Lukić je u poslednjoj sekundi ponovo doneo prednost našem timu. S. Rašović je na početku druge četvrtine povisio vođstvo, a u sledećem napadu N. Jakšić je izveo minijaturu