Golman Crne Gore odbranio pet peteraca: Ajkule srušile Amerikance pred duel sa Srbijom

Kurir 05.02.2024

Vaterpolisti Crne Gore pobedili su SAD posle peteraca 16:15 u prvom kolu grupe C na Svetskom prevenstvu u Dohi.

U ovoj grupi nalazi se i Srbija koja je bila bolja od Japana rezultatom 17:10. Junak crnogorskog tima bio je golman Petar Tešanović, koji je u penal seriji tri puta zaustavio pokušaje Amerikanaca, dok je u regulanrom delu "skinuo" još dva kaznena udarca. U regularnom toku meča bilo je 11:11 (3:1, 2:3, 4:3, 2:4), Crna Gora je bila mnogo bolja u prve tri četvrtine i ušla je u poslednjih osam minuta sa dva gola više (9:7), ali je to nije bilo dovoljno za trijumf u