U "srpskoj grupi" - burno! Crna gora savladala Amerikance na Svetskom prvenstvu u vaterpolu i to kako

Večernje novosti 05.02.2024

Vaterpolisti Crne Gore pobedili su selekciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 16:15 posle peteraca - 11:11 (3:1, 2:3, 4:3, 2:4), u meču prvog kola grupe C Svetskog prvenstva, u kojoj je i Srbija.

FOTO: Profimedia Crna Gora je u Dohi bila mnogo bolja u prve tri četvrtine i ušla je u poslednjih osam minuta sa dva gola više (9:7). Amerikanci su, međutim, stigli do izjednačenja i peteraca, a mogli su i do pobede u ranije, ali nisu iskoristili jedan peterac u poslednjoj četvrtini, kao ni napad na 34 sekunde pre kraja. Crna Gora je imala napad za pobedu na sedam sekundi pre kraja, ali nije uspela da ga iskoristi. U izvođenju peteraca Crna Gora je postigla četiri