Kup Azije - Sjajni Jordan u finalu, Son putuje za London, Hvang stiže u Beograd!

Sportske.net 06.02.2024  |  Sportske.net

Fudbaleri Jordana plasirali su se u finale Kupa Azije pošto su danas pobedili Južnu Koreju rezultatom 2:0! Ove dve selekcije sastale su se i u grupnoj fazi, kada je rezultat bio 2:2, a Jordan je do nadoknade vremena vodio 2:1, ali se tada Južna Koreja izvukla.

U revanšu, posle 16 dana, Jordan je ipak pokazao da remi u grupnoj fazi sa jednim od favorita za osvajanje trofeja nije bio slučajan. Jordan je pitanje pobednika rešio od 53. do 66. minuta, kada su postigli oba gola. U 53. minutu posle greške na sredini terena usledio je strašan napad Jordana u režiji dvojice igrača, Al-Tamari je proigrao Al Naimata koji je bocnuo preko golmana za 1:0. Sve je bilo gotovo u 66. minutu kada je Al-Tamari postigao gol za 2:0. I ovaj