Galager doveo Čelsi među rekordere: Trinaesta uzastopna pobeda londonskih „plavaca“ protiv Kristal Palasa u Premijer ligi

Danas 12.02.2024  |  G. A.

U poslednjoj utakmici 24. kola engleske fudbalske Premijer lige Čelsi je kao gost savladao Kristal Palas s 3:1, ali je više sasvim svejedno da li je gost ili domaćin u međusobnim duelima.

To je londonskim „plavcima“ 13. uzastopna pobeda protiv gradskog rivala u Premijer ligi. Pre dve godine jednu je ostvario na svom Stamford Bridžu i u kupu (2:0). Kristal Palas se poslednji put radovao u susretu kod kuće 14. oktobra 2017 (2:1), dok je u njegovom timu igrao Luka Milivojević. Čelsi je do pobede stigao u samoj završnici meča. Domaćin je poveo u 30. minutu. Đorđa Petrovića je savladao Kolumbijac Džeferson Lerma. Izjednačio je Konor Galager u 47. minutu,