Poraz rukometaša Vojvodine protiv Kadetena u ligi Evrope: Voša pokazala zube iskusnijem rivalu

Dnevnik 13.02.2024  |  Dnevnik.rs

Rukometaši Vojvodine poraženi su od Kadetena u Šafhauzenu sa 24:27 u prvom meču Top 16 faze Lige Evrope. Držali su se Novosađani sjajno u prvom poluvremenu, ali je u nastavku umor učinio svoje, pa su Švajcarci došli do trijumfa. Ne treba zaboraviti da je Vojvodina bila desetkovana i da su falili Vukašin Vorkapić, Stefan Dodić, Miljan Vukovljak i Mohamed Aziz, Simo Šijan i Milan Milić.

Novosađani su meč počeli sa formacijom 6-0 u defanzivi i dobro su se kratali. Domaći su rano dobili prvo isključenje što je Vojvodina iskoristila, lako probijala odbranu Švajcaraca i nakon pet minuta imala je gol prednosti (2:3). Igru crveno-belih sredinom prvog poluvremena krojio je Petar Đorđić koji je razigravao saigrače, razorno šutirao ka golu Filipovića, ali igrao i odbranu što nije uobičajeno za njega. Igrala je Vojvodina veoma dobro i nošena Đorđićem imala