Svetski prvak u šoku: Protivnik Hrvata u polufinalu biće sjajni Francuzi, a Srbija u razigravanju prvo igra s Mađarskom

Danas 14.02.2024  |  G. A.

U poslednjoj utakmici četvrtfinala na Svetkom prvenstvu u Dohi vaterpolisti Francuske su šokirali branioca trona Mađarsku sa 11:10 (2:4, 1:3, 3:1, 5:2). „Galski petlovi“ su podvig načinili s tri uzastopna gola u poslednjoj četvrtini.

Poveli su s 10:9. Mađari su poravnali, ali su u poslednjem minutu primili još jedan pogodak. Tako če drugi par polufinala biti Francuzi i Hrvati, koji su u četvrtfinalu izbacili Srbiju. Meč je u četvrtak u 15.30 časova. Prethodno, u 14 časova, sastaju se evropski prvak Španija i Italija. U razigravanju za plasman od 5. do 8. mesta među poraženim četvrtfinalistima u 10 časova igraju Crna Gora i Grčka, a u 12.30 Srbija i, iznenađujuće, Mađarska. Francuska na