Anja Crevar četvrta na svetu: Srpskoj plivačici zamalo izmakli medalja i olimpijska norma

Euronews 18.02.2024  |  Autor: Euronews

Srpska plivačica Anja Crevar osvojila je četvrto mesto na Svetskom prvenstvu, u disciplini 400 metara mešovito, za malo zaostavši za osvajačicama medalja na takmičenju u Dohi.

S vremenom, 4:38,93. uspela je da završi tik iza favoritkinja, ko zna koji put dokazavši da je naše plivačko blago, a da je bila samo malo brža završila bi na Olimpijskim igrama u Parizu ovog leta. Svojevremeno najmlađa srpska olimpijka svih vremena, jer je kao tinejdžerka učestvovala na Igrama u Rio de Žaneriu 2016, dobar deo trke držala je drugu poziciju, posle čega se spustila na četvrtu, pa se probila do treće, da bi u poslednjih 50 metara dala sve od sebe da