Istragu o avionu na letu "Er Srbije" vodi CINS, slučaj tretiraju kao ozbiljnu nezgodu
RTS 20.02.2024
![Istragu o avionu na letu "Er Srbije" vodi CINS, slučaj tretiraju kao ozbiljnu nezgodu](https://nstatic.net/297/35814297bdtyuf.jpg)
Istragu o avionu na letu “Er Srbije”, koji se zbog nezgode tokom poletanja za Diseldorf vratio na aerodrom, vodi Centar za istraživanje nesreća u saobraćaju (CINS). Kako RTS nezvanično saznaje, oni ovaj slučaj za sada tretiraju kao ozbiljnu nezgodu. CINS će se nakon okončanja predistražnih radnji oglasiti zvaničnim saopštenjem.
U Centru za istraživanje nesreća u saobraćaju nezvanično za Internet portal RTS-a kažu da sprovode sve predistražne radnje, kao i da se slučaj za sada tretira kao ozbiljna nezgoda. Navode i da još uvek kompletiraju uviđaj na licu mesta i istražuju same okolnosti koje su se dogodile. Nakon toga videće da li će slučaj biti karakterisan kao udes ili će se i dalje tretirati kao ozbiljna nezgoda. Ističu da je avion brazilske proizvodnje kompanije “Embraer”, kao i da