Osimen „poništio“ Levandovskog – Galeno od tragičara do heroja Porta

Sputnik 21.02.2024

Napoli i Barselona remizirali su 1:1 (0:0) u prvom meču osmine finala Lige šampiona odigranom na stadionu „Dijego Maradona“. Gosti su poveli golom Roberta Levandovskog u 60. minutu, dok je italijanski tim stigao do izjednačenja preko Viktora Osimena u 75. minutu. Porto je u 94. minutu šokirao favorizovani Arsenal golom Galena. Revanši su 12. marta.

Poprilično dosadno prvo poluvreme u režiji Napolija i Barselone, gde se očekivalo da sve pršti od lepih poteza i golova. Katalonci su bili konkretniji i imali su već do 35. minuta čak šest pokušaja ga golu raspoloženog Aleksa Mereta, od čega su tri lopte išle u okvir, dok Napoli nije uputio niti jedan šut ka golu Ter Štegena. Pretili su Lamin Jamal, Ilkaj Gundogan, Kanselo i Levandovski, ali je Meret, bivši golman Udinezea izlazio kao pobednik iz tih duela. Mreže