Deset znakova pitanja: Nemci ljuti na srpskog sudiju evo i zašto

Večernje novosti 21.02.2024

PRVI meč osmine finala Lige šampiona koji su u Ajndhovenu odigrali domaći PSV i Borusija Dortmund trebalo je da bude sve, samo ne noćna mora za glavnog sudiju. Čovek sa pištaljkom je bio najbolji srpski arbitar Srđan Jovanović, a detalj koji je obeležio utakmicu dogodio se u 52. minutu kada je posle starta štopera gostiju Matsa Humela po nozi i skočnom zglobu Malika Tilmana on pokazao nza belu tačku.

Jovanović je jedan od trojice obučenih arbitara Foto EPA Dugo su se bunili gosti, dugo je većala i "komisija" u VAR sobi. U njoj su sedeli Nejc Kajtazović iz Slovenije i Ivan Bebek iz Hrvatske. Njih dvojica su skoro dva minuta iz nekoliko uglova pogledali celu situaciju iz šesnaesterca Borusije i presudili da je Jovanović doneo ispravnu odluku. Domaćin je do tada gubio 0:1, pa izjednačio i sa remijem (1:1) odlazi na revanš u Dortmund. Ipak, čim se utakmica završila