ЕП (квал.) - Џикићева Грузија од сјаја до очаја, мораће да се ''вади'' против Србије!

Спортске.нет 23.02.2024  |  Спортске.нет

Репрезентација Данске стартовала је победом у квалификационој Групи Г, на старту завршне фазе квалификација за пласман на Европско првенство.

Данци су вечерас на свом терену савладали селекцију Грузије, коју са клупе води Александар Џикић резултатом 75:69. Грузија је знатно боље започела овај меч, поготово у одбрани, добила је прву четвртину са 23:12, а Торнике Шенгелија је имао главну улогу на терену. Тих десетак поена предности Џикићев тим је имао и на полувремену, али је наставак меча донео потпуно другачију слику на терену. Данска је заиграла знатно боље предвођена Лундбергом из Виртуса,