Milica Gardašević ispisala istoriju, zlato u Zlatnoj ligi

RTS 24.02.2024

Srpska atletičarka u disciplini skok udalj Milica Gardašević osvojila je zlatnu medalju u Zlatnoj ligi, prvu u istoriji srpske atletike. Drugim mestom na finalnom mitingu u Madridu uspela je da se održi na prvoj poziciji u ukupnom skoru i domogne se zlata.

Milica Gardašević je osvojila Zlatnu ligu u skoku udalj, nakon što je na finalnom mitingu ovog takmičenja u Madridu zauzela drugo mesto, što je bilo dovoljno za pobedu u ukupnom plasmanu. Gardaševićeva je dospela na prvo mesto u Madridu skokom od 6,64 u drugoj seriji. Rumunka Florentina Kostina Isko zabeležila je skok za jedan centimetar bolji do Miličinog u četvrtoj seriji (6,65), ali je glavna konkurentkinja za zlato Dijana Lesti završila tek kao šesta, pa ukupan