Orlovi upisali prvu pobedu

Vesti online 27.02.2024  |  E. V.

Stara sportska krilatica kaže da se pobedi u zube ne gleda. Upravo tako svoje prve bodove u novoj sezoni mogu da prihvate Beli orlovi iz Boniriga, koji su posle bolnog i neočekivanog poraza na otvaranju šampionata (0:1 od Maunt Druita), uspeli da donesu ceo plen sa teškog gostovanja Lavovima iz Rajdalmira – 1:0 (0:0).

Nije bilo lako igračima srpskog kluba sa zapada Sidneja, iako su u meč ušli sa zvanjem favorita. Tokom 90 i kusur minuta bespoštedne borbe morali su dobro da se preznoje za prva tri boda, koja im je doneo novajlija Brejden Andreoti, u najmanju ruku neobičnim golom u 61. minutu. Andreoti je zapravo centrirao s pozicije desnog krila, ali je grubom greškom golmana domaćih Harija Akviline lopta odsela u mreži i donela veliko slavlje četi iz Boniriga. Na taj način su