Startovao najbrži cirkus na svetu - šampion odvozao šampionski: Maks Verstapen pobedio u trci za Veliku nagradu Bahreina

Kurir 02.03.2024

Aktuelni svetski šampion vozač Red Bula Maks Verstapen pobedio je u trci za Veliku nagradu Bahreina, kojom je počela nova sezona u šampionatu Formule 1.

Trostruki uzastopni šampion krenuo je sa pol pozicije, bio je u vođstvu tokom čitave trke i osvojio je dodatni bod za najbrži krug, a danas je ostvario 55. pobedu u karijeri. On je pobedio rezultatom sat, 31 minut, 44,742 sekunde. Drugo mesto zauzeo je njegov timski kolega Serhio Peres sa 22,457 sekundi zaostatka, a treći je bio Karlos Sainc iz Ferarija sa 25,110 sekundi zaostatka. Vozač Ferarija Šarl Lekler zauzeo je četvrto mesto, peti je bio Džordž Rasel iz