Bajer Leverkuzen nastavio pobednički niz, Ajntraht slavio posle preokreta

RTS 10.03.2024

Tim Bajera iz Leverkuzena nadigrao je Volfzburg sa 2:0 na svom terenu čime su održali prednost od deset poena na čelu tabele u odnosu na prvog pratioca i branioca titule Bajern. Na svom terenu je slavio i Ajntraht nadigravši Hofenhajm sa 3:1, a Frajburg je na gostovanju savladao Bohum sa 2:1 u današnjim utakmicama 25. kola Bundeslige.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena nastavili su pobedničku seriju i nadigravši Volzburg došli do šeste pobede u nizu. Posao domaćinima je bio olakšan već u 28. minutu kada je Moric Jenc dobio drugi žuti karton (prvi je dobio u 12. minutu) pa su u nastavku imali igrača više i preuzeli potpunu inicijativu. Desetak minuta kasnije Nejtan Tela je postigao gol za vođstvo od 1:0 posle asistencije Grimalda, a pitanje pobednika potpuno je rešeno u 86. minutu kada je Florijan