Arsenal posle drame do osam najboljih u Evropi: Tobdžije izbacile Porto nakon izvođenja penala! (video)

Hot sport 12.03.2024

Tim Mikela Artete ide dalje! Arsenal se plasirao u četvrtfinale Lige šampiona nakon što je eliminisao Porto posle boljeg izvođenja jedanaesteraca! Izabranici Mikela Artete su ušli u ovaj meč s oprezom, budući da je Porto u prvom duelu slavio s minimalnih 1:0. 🚨🏆 Arsenal are qualified to UCL quarter finals.

FC Porto, eliminated. ⛔️ pic.twitter.com/i8ZWSBzgYX — Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) March 12, 2024 Arsenal je poveo u 41. minutu nakon asistencije Odegarda, kada je Trosar zatresao mrežu portugalskog tima. Domaći tim je nastavio s napadima u nastavku, ali nisu uspeli da promene rezultat. Posle produžetaka i dalje nije bilo pobednika, pa je meč odlučen penala. Arsenal je bio smireniji i precizniji. Odlučujući trenutak dogodio se u drugoj seriji penala, kada je