Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije remizirala sa Grčkom

RTS pre 31 dana

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije (U19) odigrala je nerešeno 3:3 protiv Grčke u meču poslednjeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Utakmica je obilovala rezultatskim preokretima a nije bila od posebnog značaja jer su obe reprezentacije već ranije ostale bez šansi za plasman na kontinentalno prvenstvo.

I pre ove utakmice znalo se da ni Grčka ni Srbija nemaju šansu da se domognu prvog mesta koje vodi na Evropsko prvenstvo jer su doživele po dva poraza u prva dva kola. Utakmica odigrana u portugalskom gradu Tabua obilovala je preokretima. Srbija je povela 2:0 golovima Vojina Serafimovića u 3. i Jovana Šljivića u 48. minutu. Grčka je preokrenula na 3:2 za samo 19. minuta. Kristos Aleksiju je bio strelac u 59. i 78. minutu, a između ta dva gola pogodak sa penala je