Istorija je ispisana: Gruzija posle drame prvi put ide na Evropsko prvenstvo u fudbalu!

Večernje novosti 26.03.2024

Fudbalska reprezentacija Gruzije savladala je selekciju Grčke posle boljeg izvođenja jedanesteraca, nakon što je bilo nerešeno 0:0 tokom 120 minuta igre, i obezbedila odlazak na evropsko prvenstvo u Nemačkoj 2024.

EPA/EFE Utakmica u Tbilisiju nije obilovala nekim prelepim šansama. Oba tima teško su dolazila do gola protivnika. Veliki broj faulova, borba i pravi rat na terenu viđen je u prvih 45 minuta. Nakon kraja prvog poluvremena viđen je i sukob između igrača Grčke i Gruzije koji je reuzltirao i crvenim kartonom koji je dobio gruzijski rezervista Georgi Loria zbog nasilničkog ponašanja. Drugo poluvreme nije donelo mnogo više uzbuđenja, tek po neka šansa na obe strane ali