Sve je bilo lakše kad je brava otključana iz penala: Zvezda pobedila Javor u Ivanjici

Danas 30.03.2024  |  G. A.

U nastavku sezone u fudbalskom prvenstvu države posle pauze zbog prijateljskih utakmica reprezentacije Crvena zvezda je postigla pobedu protiv Javora u Ivanjici s 3:0 (2:0) kojom se održava na čelu tabele uoči poslednja tri kola u osnovnom delu Superlige Srbije.

Iz prvog uzbuđenja na meču izrodio se penal za goste. Isprva se činilo da je pokušaj crveno-belih otišao u nepovrat šutem Šljivića preko gola sa oko 14 metara, ali je glavnom sudiji Nikoliću ukazano da bi trebalo da pogleda VAR da mu ne bi promaklo igranje Javorovog igrača rukom u svom šesnaestercu. Zaista lopta u odskoku i jeste udarila Ilića u ruku, kojom je, zapravo, mimo svoje volje dao pas Zvezdinoj mladoj uzdanici da uputi udarac. Kanga je u 39. minutu bio