Nova stojketova "žrtva": Srpski golman odbranio 19. penal u karijeri

Večernje novosti pre 30 dana

VLADIMIR Stojković je jedan od najboljih srpskkih golmana, a godinama je nezamenljiva "jedinica" Al Fejhe iz Saudijske Arabije. Ovaj klub je trenutno na zlatnoj sredini tabele tamošnjeg elitnog ranga takmičenja, a naš internacionalac je u petak uveče u svoju riznicu blistavih odbrana jedanaesteraca upisao novu "žrtvu". To je lsavni Francuz Karim Benzema koji je ugostio Stojkovića i Fejhu u meču u 25. kola nacionalnog prvenstva.

FOTO: Tanjug/AP Benzemin Itihad je slavio zasluženu pobedu 3:1 (2:1), iako su gosti vodili od 25. minuta. Međutim, pet minuta pre toga domaćin je imao penal pošto je rumunski sudija Petresku pokazao na belu tačku. Stojković je "pročitao" Benzemu, bacio se u desnu stranu i odbranio jedanaesterac koji imak nije bio od prevelike koristi njegovom timu. Domaćin je u dubokoj nadoknadi prvog, ali i drugog poluvremena stigao do golova za vođstvo i konačnih 3:1, pa su gosti