Pet nagrada za predstavu Naš sin u Rumi: Za najbolju glumicu proglašena omiljena glumica, koja je obožavala cela bivša SFRJ
Kurir 02.04.2024
![Pet nagrada za predstavu Naš sin u Rumi: Za najbolju glumicu proglašena omiljena glumica, koja je obožavala cela bivša SFRJ](https://nstatic.net/179/36206179julnrh.jpg)
Autorska predstava Patrika Lazića postavljena na sceni Hartefakt Kuće 2022. godine od prvog izvođenja privlači mnogo pažnje kako publike svih uzrasta tako i kritike te brojnih festivala u zemlji, regionu i Evropi.
Ni na festivalu u Rumi prošlog vikenda nije bilo drugačije. Na 27. Art trema festivalu u Rumi održanom od 27. do 31. marta 2024. godine, žiri u sastavu: Nedžma Čizmo, dramaturškinja iz Zenice, Marina Vujčić, dramaturškinja iz Splita i Zijah Sokolović, dramski umetnik jednoglasno su predstavi Naš sin dodelili sledeće nagrade: - nagradu za najbolju glavnu žensku ulogu Dragani Varagić za ulogu majke, - nagradu za dramski tekst Patriku Laziću, - Bronzanu Treminu masku