Mandragorin projektil za TV špice doveo Fiorentinu pred vrata finala!

Sportske.net 03.04.2024  |  Sportske.net

Posle sinoćnjeg trijumfa Juventusa nad Lacijom (2:0), večeras je i Fiorentina stekla prednost pred revanš mečeve finala Kupa Italije. ''Ljubičasti'' su pred svojim navijačima na ''Artemio Frankiju'' večeras savladali ekipu Atalante sa 1:0, a meč je obeležio spektakularan pogodak Rolanda Mandragore u 31. minutu susreta.

Bila je to brza, jednostavna akcija domaćeg tima. Započeo ju je golman Teraćano ispucavanjem lopte na protivničku polovinu, gde je Gonzales prihvatio i odmah prosledio do Mandragore, a ovaj je sa oko 30 metara raspalio po lopti koja završava u mreži iznenađenog golmana Karneskija - 1:0! Mogla je Fiorentina do kraja meča da dođe i do ubedljivije pobede, imala je još par dobrih prilika, ali je i Atalanta u 67. minutu mogla do izjednačenja, kada je Baker iz izgledne