Sa takmičenja „Prolećni kup Banata“ mladi plivači Proletera doneli čak 40 medalja

Zrenjaninski pre 25 dana

Na plivačkom takmičenju „Prolećni kup Banata 2024“, održanom juče u Kikindi, učestvovala su 294 takmičara iz 16 klubova iz Srbije i Rumunije.

Ekipa Plivačkog kluba Proleter iz Zrenjanina je na takmičenju „Prolećni kup Banata“ nastupila sa 39 mlađih takmičara. Oni su osvojili ukupno 40 medalja – 15 zlatnih, 16 srebrnih i devet bronzanih. U ekipom plasmanu, Proleter je zauzeo drugo mesto. Zlatne medalje osvojili su Vanja Mrkšić, Stefan Midović (tri), Lena Kralj, Dunja Katnić, Marija Stokić, Kasja Blažin (tri), Nikolina Petkanić, Magdalena Dražić, Ana Lena Belić, Sofija Sivčević i ženska štafeta 4x50m