DS: Minimum za učešće na beogradskim izborima prihvatanje tri zahteva opozicije
RTS 09.04.2024
![DS: Minimum za učešće na beogradskim izborima prihvatanje tri zahteva opozicije](https://nstatic.net/741/36266741xazcrg.jpg)
Predsedništvo Gradskog odbora DS Beograd-BeDem saopštilo je da je minimum za učešće Demokratske stranke na izborima prihvatenje tri zahteva opozicije. U suprotnom beogradske demokrate će, kako naove, 23. aprila započeti kampanju "Spreči lažne izbore" i pozvati članstvo, simpatizere i građane da u tome učestvuju nenasilnim sredstvima.
BeDem - Predsedništvo Gradskog odbora DS Beograd odlučilo da će najkasnije 40 dana pre zakazanih izbora 2. juna započeti kampanju, saopšteno iz te stranke. U saopštenju se navodi da DS zna, kao što zna i SNS, da režim nema većinu u Beogradu. "Na slobodnim izborima uz prihvatanje svih 25 preporuka ODIHR oko toga ne bi bilo dileme i to bi se pokazalo i na izborima. Minimum za učešće Demokratske stranke na izborima je prihvatenje tri zahteva opozicije. U suprotnom