“Тихи сат” у Нишу
РТС 09.04.2024

Сваког другог уторка у месецу у два тржна центра у Нишу, на иницијативу Удружења „Дан", на сат времена утишава се музика, смањује светло и све што може да иритира особе са сензорним сметњама. "Тихи сат" је порука друштва особама са аутизмом и њиховим породицама да су добродошли.
Оливер има 11 година. Захваљујући породици навикао је на овакве изласке, иако је као мали бурно реаговао на лифт. “Оливер воли сензорне ствари, он воли играчке неке кесе да се игра са њима, да гњечи, онда воли како светло пада на пластику, па то воли да гледа - једноставно њихова чула су јача него наша”, објашњава Катарина Стојановић, Оливерова сестра. “Те сцене умеју да буду да кажем друштвено неприхватљиве, наилазимо на погледе неке који су осудјујући на












