Joveljić lansirao Galaksi na vrh i nastavio trku sa Suaresom – Mesi se „igrao“ /video/

Sputnik pre 20 dana

Potencijalni srpski reprezentativac Dejan Joveljić nastavio je golgeterski niz u Americi i ostao je na vrhu liste strelaca zajedno sa slavnim urugvajcem Luisom Suarezom, obojica imaju po šest golova. On je u trijumfu Los Anđeles Galaksija u Vankuveru rezultatom 3:1 postigao prvi gol za svoj tim.

Igrao se 56. minutu kada je Dejan Joveljić „razbio dosadu“ i pronašao put do mreže koju je do tog trenutna fantastično branio Takaoka. U redovima domaćeg sastava ekipe Vankuver Vajtkeps svih 90 minuta odigrao je Ranko Veselinović, nekadašnji defanzivac novosadske Vojvodine. Galaksi je ispustio stečenu prednost u 77. minutu, nakon što je pogodio Brajan Vajt, da bi u rasponu od 80. do 82. minuta gosti iz Los Anđelesa dvaput pogodili u metu za konačnih 3:1. Strelci