Panatinaikos se izborio za peti meč: "Zeleni" pobedili Makabi, u Atini pada odluka o putniku u Berlin

Večernje novosti pre 14 dana  |  Tanjug

KOŠARKAŠI Panatinaikosa pobedili su Makabi u Beogradu rezultatom 88:95 (29:26, 21:23, 19:25, 19:21) i tako izjednačili na 2:2 u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa Evrolige, pa će odluka o učesniku Fajnal fora pasti u "majstorici" koja će se igrati u Atini.

FOTO: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC Atinjani su bolje otvorili meč i vodili su 20:12 pred kraj prve deonice, ali je Makabi uspeo da proekrene i na poluvreme ode sa plus jedan (50:49). Gosti su bili bolji u trećoj četvrtini i u poslednjih 10 minuta ušli su sa plus pet (74:69). "Ponos Izraela" je preuzeo vođstvo serijom 9:0 na startu četvrte deonice, a šest minuta pre kraja bilo je 82:75 za ekipu Odeda Kataša. Posle vođstva Makabija 88:85 na tri minuta do kraja usledila je