Džudo: Borojević zlatan na Evro kupu, mlađi „Spartanci“ doneli šest medalja

Subotica.com 07.05.2024  |  Subotica.com

Mateja Borojević, džudista Spartaka, u dresu reprezentacije Srbije okitio se zlatnom medaljom na Evro kupu za juniore održanom u Rijeci. Borojević je u kategoriji +100kg ubedljivo savladao protivnike i popeo se na pobedničko postolje uz najsjajnije odličje oko vrata.

U prvoj borbi Mateja je savladao predstavnika Italije Frančeska Di Flavia, a potom u borbi odluke za zlatnu medalju trijumfovao je protiv jošjednog Italijana, Emiliana Rosija i zasluženo osvojio prvo mesto u svojoj kategoriji. Dok se Borojević nadmetao u Hrvatskoj u dresu sa državnim grbom, njegovi mlađi klupski drugari su bili izuzetno uspešni na Memorijalnom međunarodnom turniru u Kikindi. Spartakovi džudisti su u konkurenciji 30 klubova zauzeli četvrto mesto u