Real na čudesan način izborio finale Lige šampiona: Bajern je imao sve u svojim nogama, ali je 34-godišnji Hoselu spasao "kralja"

Kurir pre 21 dana
Real na čudesan način izborio finale Lige šampiona: Bajern je imao sve u svojim nogama, ali je 34-godišnji Hoselu spasao…

Fudbaleri Reala i Borusije iz Dortmunda igraće 1. juna u finalu Lige šampiona! Real je posle čudesnog preokreta savladao Bajern sa 2:1 (0:0) i ukupnim rezultatom 4:3 izborio finale na stadionu "Vembli" u Londonu.

Real će igrati 18. finale i boriće se za 15. titulu, a Borusija za drugu u trećem finalu. Bajern je poveo u Madridu golčinom Alfonsa Dejvisa u 68. minutu. Nemci su praktično imali sve u svojim nogama, pogotovo jer je golman Manuel Nojer branio sve. Međutim, iskusni golman je kiksnuo u 88. minutu. Ispustio je loptu, a 34-godišnji džoker Madriđana Hoselu je sproveo loptu u mrežu. Samo tri minuta kasnije Hoselu je drugi put savladao Nojera. Sudija Marčinjak je