Srbiji potrebno čudo: "Orlovi" izgubili od Španije, težak posao ih čeka u revanšu

Večernje novosti pre 11 dana

RUKOMETAŠI Srbije izgubili su od Španije sa 32:28 (15:14) u prvoj utakmici kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Foto: EPA-EFE/LAVANDEIRA Kada se saznalo da će "orlovi" igrati za "furijom" za plasman na planetarnu smotru bilo je jasno da izabranike Borisa Rojevića čeka težak posao. Ipak, Srbija je pokazala zube rivalu, posebno u prvom poluvremenu i ostaje nada da u revanšu može da napravi iznenađenje. Imala je Španija samo gol prednosti posle 30 minuta rukometa (15:14). U nastavku je domaćin dodao gas, otišao u nekoliko navrata na maksimalnih plus pet, da bi na kraju meč