Nadal preživeo u Rimu: Nekada najbolji teniser jedva izašao na kraj protiv 108. igrača sveta!

Hot sport pre 10 dana

Nadal je uspeo da se provuče u narednu rundu Rafael Nadal, poznati španski teniser, vratio se na teren sa tri pobede u pet prethodnih mečeva na poslednja dva turnira, ali na jednom od svojih omiljenih turnira u Rimu, suočio se sa izazovom već u prvom kolu.

Španac je iznenada izgubio prvi set od malopoznatog Belgijanca, ali je uspeo da se vrati i pobedi rezultatom 2-1 (4:6, 6:3, 6:4). Zizu Bergs je stekao prednost od 6:4 u prvom setu, postavljajući domaći zadatak pred Nadala, koji je, iako je imao vođstvo od 3:1, ispustio dva svoja servisa u petom i devetom gemu. Meč je privremeno prekinut na početku drugog seta zbog medicinskog tretmana jednog od navijača, ali je brzo nastavljen. Nadal je odmah po nastavku osvojio