Međedović slavio – Kecmanović nadigrao Amerikanca u „večnom gradu“

Sputnik pre 10 dana

Hamad Međedović, mladi srpski teniser, plasirao se u drugo kolo mastersa u Rimu pobedom nad Australijancem Aleksejem Popirinom rezultatom 6:3, 6:2. Potom je Miomir Kecmanović nadigrao Amerikanca Brendona Nakašimu sa 2:0 (6:4, 6:4) i tako zakazao susret sa Kasperom Rudom u drugoj rundi.

Nije Hamad Međedović imao previše sreće na žrebu, ali ispostavilo se da je 42. reket sveta lak zalogaj za talentovanog srpskog tenisera. Siguran i samouveren Hamad igrao je odlično u prvom setu. Na svoj servis protivniku je dopustio svega nekoliko poena, dok je on sa druge strane samo vrebao šansu da zapreti Popirinu. Priliku za brejk dobio je u šestom gemu i odmah je iskoristio. Svoje servise je sačuvao i osvojio je prvi set. Pucao je Međedović od