Košarkaši Partizana pobedili Budućnost za finale, brane ABA trofej protiv Zvezde

IndeksOnline pre 24 dana

BEOGRAD – Košarkaši Partizana plasirali su se u finale ABA lige gde će braniti trofej protiv Crvene zvezde, pošto su u trećem meču polufinalne serije preokretom u drugom poluvremenu pobedili Budućnost rezultatom 100:86.

Budućnost je pred 15.146 navijača Partizana u Areni u osmom minutu imala plus šest (19:13), ali je ipak domaćin vodio 23:21 posle prve deonice. Budućnost je preokrenula u drugoj četvrtini i otišla na poluvreme, u kom je trojke šutirala 7/10, sa plus šest (54:48). U 24. minutu je isključen najbolji igrač Budućnosti Kevin Ferel, kod vođstva gostiju 60:56. Usledila je serija Partizana 8:0 u kojoj je sve poene dao Kevin Panter. Posle treće deonice bilo je 73:71 za