Zvezdina prva kruna: Crveno-bele rukometašice šampionke Srbije

Večernje novosti pre 30 dana

ISTORIJA je ispisana. Rukometašice Crvene zvezde su prvi put šampionke Srbije. Crveno-bele su i u drugoj finalnoj utakmici plej-ofa Superlige, u Inđiji, nadigrale Železničar sa 36:32 (19:15). Pre nedelju dana na Banjici Beograđanke su slavile sa 30:28. Izabranice Saše Boškovića su pre tri meseca osvojile i Kup.

Foto: Profimedia Zvezdašice su u meč ušle odlučnije, sigurnije od domaćih igračica, koje su vodile samo na početku -1:0. Ubrzo su gošće preokrenule na 3:1, a u devetom minutu su imale i 8:3. Tada su se trgle igračice Železničara, uspele su da izjednače na 8:8. Ekipe su bile ravnopravne sve do 13:13, kada crveno-bele uspevaju da se odlepe na 16:13, pa na 19:15. U nastavku su domaće igračice pokušavale da preokrenu rezultat, ali su samo dva puta uspele da se primaknu