Međedović preko Krajinovića do poslednjeg kola kvalifikacija za Rolan Garos, uspešna i Olga Danilović

RTV pre 24 dana  |  Tanjug

PARIZ - Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u poslednje, treće kolo kvalifikacija za Rolan Garos, pošto je danas u drugom kolu kvalifikacija pobedio sunarodnika Filipa Krajinovića 7:5, 7:6 (7:2).

Meč je trajao dva sata. Međedović je 134. na ATP listi, dok je Krajinović 761. teniser sveta. U prvom setu igralo se gem za gem do rezultata 3:3. Međedović je potom napravio brejk, ali je Krajinović uzvratio ribrejkom. Krajinović je u desetom gemu pri vođstvu od 5:4 imao set loptu na servis protivnika. Međedović je uspeo da izjednači na 5:5, a onda je osvojio još dva gema i prvi set je dobio rezultatom 7:5. Velika borba viđena je i u drugom setu. Krajinović je