Svilar kapitulirao u 93. minutu i ostavio Empoli u Seriji A - izborio se i Samardžić VIDEO

B92 pre 21 dana

Fudbaleri Empolija su izborili opastanak u Seriji A, pošto su u poslednjem 38. kolu savladali Romu sa 2:1.

Domaćin na ovom meču je do pobede došao u 93. minutu i navijači su tom prilikom uleteli na teren kako bi proslavili "spas". Empoli je završio kao 17. na tabeli, prvi iznad crte sa bodom više od Frosinonea (35). Roma je ostala na šestom mestu sa 63 boda. Do prednosti ih je doveo Mateo Kanceljeri u 13. minutu na asistenciju Emnauela Gijasija. Ipak, Roma je do poluvremena uspela da izjednači. Prvo je poništen pogodak Brajana Kristantea zbog ofsajda u 20. minutu, a