Košarkaši Crvene zvezde u finalu plej-ofa Superlige: Klub sa Malog Kalemegdana zabeležio i 41. uzastopnu pobedu nad FMP

Danas 28.05.2024  |  V. N.

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale plej-ofa Superlige Srbije pošto su u drugoj utakmici polufinalne serije u Železniku pobedili FMP sa 98:75 (13:24, 17:26, 28:22, 17:26).

Ekipa trenera Janisa Sferopulosa, koja je u prvom duelu u “Pioniru” trijumfovala sa 97:87, obezbedila je prolazak u finale do poluvremena, na koje je otišla sa 20 poena prednosti (50:30). Gosti su u prvoj četvrtini stekli dvocifrenu prednost, ali, za razliku od prvog duela, nisu dozvolili rivalu da ponovo uhvati rezultatski priključak. Pred manje od hiljadu gledalaca, Zvezda je već do poluvremena stekla 20 poena prednosti, da bi u preostale dve četvrtine rutinski