Milenković tuguje, Jovetić se raduje: Olimpijakos ispisao istoriju, Fjorentina izgubila finale u produžetku

Nova pre 30 dana  |  Autor: Oliver Mijušković

Fudbaleri Olimpijakosa pobedili su Fjorentinu sa 1:0 u finalu Lige konferencija i tako po prvi put u istoriji osvojili neki evropski trofej.

Heroj grčkog tima bio je napadač Ajub El Kabi, koji je sjajno reagovao na centaršut Santjaga Ezea i posle odlične kretnje zatresao mrežu u 116. minutu utakmice. Nikola Milenković odigrao je ceo meč za Fjorentinu, ali se na kraju nije radovao, za razliku od Stevana Jovetića, koji je na terenu za Olimpijakos bio od 73. minuta. Inače, Milenković je odigrao odličnu utakmicu, nije grešio u odbrani i u nekoliko navrata je odlično reagovao, a čak je imao i dve prilike za