Real Madrid je šampion Evrope: Karvahal i Vinisijus rešili nezaboravno finale protiv Dortmunda, „milioneri“ kažnjeni za propuštene šanse

Nova pre 18 dana  |  Autor: Vojislav Nedeljković
Real Madrid je šampion Evrope: Karvahal i Vinisijus rešili nezaboravno finale protiv Dortmunda, „milioneri“ kažnjeni za…

Fudbaleri Real Madrida postali su šampioni Evrope trijumfom nad Borusijom Dortmund 2:0 u finalu Lige šampiona.

Luda utakmica na „Vembliju“ dobila je pobednika. Real je po 15. put postao šampion Evrope, dok je Dortmund ostao na jednoj tituli. „Milioneri“ su mnogo bolje počeli meč. Nizale su se šanse, tempo je bio ludački. Real nije znao šta ga je snašlo. Prvu ogromnu priliku propustio je Karim Adejemi u 21. minutu kada je njegov udarac blokirala protivnička odbrana. Delovalo je da je ofsajd, ali se sudije nisu oglasile. Samo dva minuta kasnije, veđene su još dve ogromne