Real Madrid 15. put šampion Evrope, Karvahal i Vinisijus kaznili promašaje Dortmunda

Politika pre 19 dana

Fudbaleri Real Madrida osvojili su 15. titulu prvaka Evrope, pošto su večeras na londonskom Vembliju u finalu Lige šampiona savladali Borusiju Dortmund rezultatom 2:0.

Prvi gol postigao je Dani Karvahal u 74. minutu, glavom posle kornera Tonija Krosa, a drugi Vinisijus Žinior u 83. minutu na asistenciju Džuda Belingema posle greške Jana Matsena. Na taj način Borusija je kažnjena za brojne promašaje, posebno u prvom poluvremenu, mada je i golman Madriđana Tibo Kurtoa sjajno intervenisao nakon pokušaja Karima Adejemija i Niklasa Filkriga. Dortmund je izgubio drugo od tri finala Lige šampiona, a Real ima devet od devet. Toni Kros se