"Pogodimo prečku, a onda..." Evo šta selektor kadeta Jovan Damjanović kaže o neverovatnom porazu "orlića" u polufinalu Evropskog prvenstva

Večernje novosti pre 24 dana
"Pogodimo prečku, a onda..." Evo šta selektor kadeta Jovan Damjanović kaže o neverovatnom porazu "orlića" u polufinalu…

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale UEFA "U-17" Evropskog prvenstva, iako je vodila sa 2:0 u polufinalu na Kipru protiv vršnjaka iz Portugala. U 89. minutu je bilo 2:1, ali su Portugalci u preostalim momentima drugog poluvremena Portugalci dali dva gola i pobedili sa 3:2, iako su njihovi rivali imali dobre prilike da odu na nedostižnu razliku. Zato i ne čude pomešane emocije selektora Jovana Damjanovića.

FOTO: FSS - Prvo poluvreme je pokazalo kako možemo da igramo fudbal, mislim da smo mogli da postignemo još neki gol. Naravno, bila je otvorena utakmica, Portugal je dobra ekipa, a mi smo u drugom poluvremenu mogli da damo gol kojim bio praktično zatvorili utakmicu. Pogodili smo prečku, imali još dve stopostotne šanse. Imali smo i dve prinudne izmene, povredio se centralni bek, morali smo da menjamo, nismo mogli da nastavimo sa igrom iz prvog poluvremena, da igramo